Menu

Apple a konkurencja

Coś o Apple i o rynku nowych technologii.

Czym Apple się wyróżnia od konkurencji?

takatamzwyklaosoba

Uważam, że skup Apple to doprawdy ciekawe miejsce. Zawsze dowiem się tam czegoś interesującego. Idealna spot na szukanie inspiracji blogowych. Ostatnio, gdy tam byłem wysłuchałem mnóstwo rozmów. I one wszystkie dały mi do myślenia. Jak wiele różnych ludzi przychodzi do tego miejsca… dlaczego oni wszyscy tam ze mną stali… dlaczego ja tam stałem? No właśnie… co wyróżnia markę Apple od konkurencji tak bardzo, że wolimy kupić jej używany sprzęt niż nowy innego brandu? Oto jest pytanie. I myślę, że też dobry temat na wpis.
Wydaje mi się, że na pierwszym miejscu powinien pojawić się design. To rzuca się w oczy od razu. Proste, a przez to bardzo estetyczne urządzenia Apple nie mają sobie równych. Steve Jobs słusznie postawił na wygląd. Ludzie lubią otaczać się ładnym rzeczami. A Apple właśnie takie robi. Oczywiście dobry design to nie tylko wygląd. To także szereg innych rzeczy, które razem tworzą harmonijna całość. Projektant Jonathan Ive dobrze o tym wiedział. Zadbał nie tylko o minimalizm, ale także o innowacyjność tych urządzeń. Sprawił, że stały się one dla nas użyteczne, a przy tym w pełni zrozumiałe. Potrzebujemy ich, bo ułatwiają nam życie. Zadbał o każdy szczegół. Tak, że kupując raz, cieszymy się danym urządzeniem przez wiele lat - o ile go wcześniej nie zmienimy na nowszy model. Czyż to nie wspaniałe? To właśnie te wszystkie kwestie sprawiają, że design Apple jest tak nieskazitelnie dobry. Przyznaje to nawet sam Dieter Rams, który powszechnie uznawany jest za jednego z najlepszych designerów naszych czasów. Komplement od takiego człowieka wiele znaczy. Przynajmniej w mojej opinii. Jeszcze żadna firma na rynku nowych technologii na taki nie zapracowała. To niezły wyróżnik. Sami musicie przyznać. Oczywiście mówiąc o projektowaniu, nie myślę tylko o obudowie, a o całym urządzeniu. Taki a nie inny system nie jest kwestia przypadku. To także element wyjątkowego designu Apple.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • feupres

    Zgadzam się z Tobą w 100 procentach. Jestem applemaniakiem.Uwielbiam zarówno sam sprzęt, jak i akcesoria, które kupuję w applemobile.pl/. Według mnie Apple ma niepowtarzalny design. Zero kiczu, ponadczasowy i do tego funkcjonalny - o ile można tak powiedzieć o designie.

© Apple a konkurencja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci